درباره دکتر رامین بقایی - فوق تخصص قلب و عروق

دکتر رامین بقایی متولد سال 1342 در شهر تهران می باشد. وی تحصیلات ابتدایی و متوسطه‌ی خود را در همین شهر گذرانده است.

سابقه تحصیلاتی دکتر رامین بقایی

در سال 1364 وارد دانشگاه شده و دوره‌ی پزشکی عمومی خود را در دانشکده‌ی علوم پزشکی دانشگاه تهران پشت سر می گذارد و در سال 1371 با رتبه‌ی اول از همین دانشگاه فارغ ا‌لتحصیل گردید. دکتر رامین بقایی از این تاریخ به بعد به مدت چهار سال در دانشگاه شهید بهشتی دوره‌ی تخصص خود را سپری نموده و چهار سال بعد موفق به کسب مدرک تخصص در رشته‌ی جراحی عمومی شد.

سابقه شغلی دکتر رامین بقایی

دکتر بقایی از سال 1375 تا سال 1377 در خوزستان مشغول به کار شده و در سال 1377 به تهران برگشته و در رشته‌ی فوق تخصص جراحی قلب در دانشگاه ایران پذیرفته شد. دکتر رامین بقایی به مدت سه سال دوره‌ی فوق تخصص خود را در بیمارستان قلب شهید رجایی تهران پشت سر گذاشت و در سال 1380 به استخدام دانشگاه ایران و از آن تاریخ به بعد به عضویت هیئت علمی دانشگاه درآمد.


دکتر بقایی ضمن این‌که دوره‌های کوتاه مدتی را برای آموزش در کشورهای مختلف بوده در سال 2003 میلادی دوره‌ی تحصیلات تکمیلی یک ساله‌ای را نیز در کشور فرانسه گذراند. ایشان هم اکنون در بیمارستان قلب دانشگاه شهید رجایی مشغول به کار است و تمرکز او بیشتر در مورد جراحی‌های مادرزادی قلبی چه در کودکان و چه بزرگسالان است اما عمل‌های جراحی دیگر را هم در این حوزه انجام می‌دهد.


آموزش دستیارهای فوق تخصص بخش مهمی از فعالیت دکتر رامین بقایی است. دکتر بقایی می‌گوید به دلیل مطالعه و علاقه‌ی شخصی خود این رشته را انتخاب کرده است. او همواره دوستان، همکاران و پزشک‌های جوان‌تر را اگر به این رشته علاقه‌مند باشند تشویق می‌کند و به آن‌ها کمک می‌کند که این مسیر را راحت‌تر طی کنند.